IoT sektörü büyümeye devam ediyor

0

IoT sektörü

IoT sektörü üzerinde araştırma yapılan Güney Kore’de satışların yüzde 23,4 arttığı öğrenildi. Güney Kore’de IoT sektörü çok hızlı bir büyüme gösteriyor.

IoT sektörü gelecek vadediyor

Güney Kore’de nesnelerin interneti (IoT) şirketlerinin toplam satışları, 2017’de bir önceki yıla göre yüzde 23,4 oranında arttı. IoT şirketlerinin yurtiçi satışları ve ihracatı 2016 yılında 5,8 trilyon won seviyesindeyken, 2017 yılındaki artışla 7,16 trilyon won’a (6,6 milyar dolar) ulaştı.

Yerel İTO firmalarının yaptığı inceleme, yurt içi satışların yıllık yüzde 22.7 artışla 6.65 trilyon puana, ihracatın yüzde 34.6 artışla 510 milyar won’a yükseldiğini ortaya koydu.

528 firma için yapılan bu araştırma, IoT’nin önemli bir istihdam kaynağı olarak da büyüme gösterdiğini ortaya koydu. IoT şirketleri tarafından işe alınan kişilerin sayısının geçen yıl 479.734’e ulaştığı açıklandı.

Bu veriler, teknoloji devi firmalara ev sahipliği yapan Güney Kore’nin IoT sektöründe önde gelen ülkeler arasında olduğunu gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>