IoT şirketi Wyze veri sızıntısı yaşadı

0

IoT şirketi Wyze

IoT şirketi Wyze, yaşadığı veri sızıntısı oldukça zor bir durumda kaldı. Sadece 20 gün gibi kısa bir sürede 2,4 milyon müşterinin verileri bu sızıntıdan etkilendi.

IoT şirketi Wyze veri sızıntısı için açıklama yaptı

Veri sızıntıları ve siber saldırılar, günümüzde birçok şirket için tehlikeli tehlike oluştursa da IoT ve siber güvenlik alanında faaliyet gösteren şirketler de bu tehlikelerle karşı karşıya kalabiliyor. Bu tehlikeyi yaşayan son şirket ise IoT alanında faaliyet gösteren Wyze oldu.

Wyze, 4 Aralık’tan 24 Aralık’a kadar sunucularından kaynaklı veri sızıntısı nedeniyle 2,4 milyon müşterisinin verilerinin sızdırıldığını açıkladı. Veri sızıntısı hakkındaki açıklama ise 29 Aralık tarihinde forum sayfası üzerinden paylaşıldı.

Siber güvenlik danışmanlık şirketi Twelve Security tarafından tespit edilen sızıntı sonrasında, kullanıcılara iki faktörlü güvenlik doğrulama için uyarıda bulunuldu. Veri sızıntısı nedeniyle kullanıcı adları, e-postalar, kamera modelleri gibi kişisel bilgilere ulaşılabildiği bildirildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>