iPhone için MS Office uygulamalarına parmak güncellemesi!

0

Microsoft’un popüler MS Office uygulamalarının iOS versiyonlarında küçük farklılıklar bulunuyordu. iPad kullanıcıları Office uygulamalarını çalıştırırken stylus veya parmakla çizimler yapabiliyor, satıları tarayabiliyor, notlar alabiliyorlardı. Ancak iPhone kullanıcıları için bu özellik geçerli değildi.

Microsoft şimdi iPhone uygulamasına da çizim yeteneği kazandırdı. iPhone üzerinde Word, Excel ve Power Point çalıştıranlar artık parmakları ile çizim yapabilecekler, satırları tarayabilecekler, el yazısıyla not alabilecekler. Seçtikelri metinleri veya sayıları silmek ya da düzeltmek mümkün olacak.

Bu özellikler uygulamanın Windows Mobile ve iPad versiyonlarında bulunuyordu. Özellikle iPad Pro’nun stylus’u ile bu özellik sayesinde, Excel gibi mobil cihazlarda kullanımı zor bir uygulama büyük esneklik kazanmıştı. Şimdi iPhone kullanan profesyoneller de artık cep telefonları üzerinden ofis dosyaları üzerinde rahatça düzenlemeler yapabilecekler. Yeni güncelleme AppStore’da yayına girdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>