iPhone X piyasadan 30 milyar dolar çalacak

0

Apple’ın 3 Kasım günü piyasaya çıkacak yeni iPhone X modeli, yeni yıl tatili nedeniyle satışlarında büyük artış bekleyen diğer firmaları vuracak. Piyasa şu anda Apple’a tam anlamıyla ateş püskürüyor.

Yatırım bankası Morgan Stanley’in analizine göre, 2017’nin yıl sonundaki “hediye alma dönemi” olan Noel ve öncesinde, bütün firmalar önemli satış zıplamalarına hazırlanırken, kendilerine ve sevdiklerine iPhone X satın alan tüketicilerin diğer hediye alışverişlerinden vazgeçme riski bulunuyor. 

1000 doları telefona verince cepte para kalmayacak

1000 dolarlık yeni iPhone’un yüksek fiyatının, tüketicilerin Noel bütçesini büyük oranda Apple’a aktarmasına neden olacak gibi görünüyor.

Bu da, piyasadaki diğer firmaların kasalarına dağılması beklenen 30 milyar doların, Apple’ın kasasına hortumlanacağı anlamına geliyor.

Morgan Stanley’in Apple konusunda uzman analisti Katy Huberty’in raporuna göre, Apple’ın yeni iPhone’da farklı bir tasarım geliştirmesi ve telefonun iPhone’un 10. yıl dönümüne özel geliştirilmiş olması, bu cihaza olan ilginin büyük olacağının işareti. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>