İran Bitcoin ile ithalat yapacak

0

İran Bitcoin

İran uluslararası ticaret için yayınladığı yasal düzenlemeyle yeni bir döneme giriyor. İran Bitcoin ile ithalata artık izin verdi.

İran Bitcoin ile ithalat için yasal düzenlemeyi onayladı

Günümüzde birçok ülke, uluslararası para birimlerinde yaşanan güvensizlik ve geleceğe yönelik planları nedeniyle kripto paralara yöneliyor. Bu amaçla ithalat ve ihracatta, kripto paralara kullanılabiliyor.

Iran Daily tarafından yayınlanan bir habere göre İran Merkez Bankası, ithalat için kripto para kullanılmasına izin veren yasal düzenlemeyi onayladı. Bu düzenlemeyle birlikte İran’da yasal olarak çıkarılan kripto para birimleri, diğer ülkelerle yapılan ithalatı finansal etmek için kullanılabilecek.

Bununla birlikte İran’daki kripto para madencileri, kripto para birimini İran Merkez Bankası’na tedarik edecek. Ayrıca madenciler ülkedeki enerji bakanlığı tarafından yayınlanan talimatlara da uyacak. Son dönemde ABD tarafından uygulanan yaptırımlar nedeniyle bir hayli zor durumda kalan İran, çıkışı Bitcoin gibi kripto para birimlerinde arayacak. İran gibi bir ülkede, Merkez Bankası’nın da onayı ile ithalat için kripto paraların kullanılacak olması, kripto paraların geleceği için umut vadediyor diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>