İran’da enerji santralleri madencilik için kullanılacak

0

Enerji santralleri madencilik

İran’da yapılacak yeni düzenlemeyle enerji santralleri madencilik yapacak. Santrallerdeki enerji, Bitcoin madenciliği için kullanılacak.

Enerji santralleri madencilik için çalışacak

Günümüzde kripto para madenciliğindeki en büyük ihtiyaçlardan biri de elektrik enerjisi. İran’da bunun için yeni bir düzenleme geliyor.

TPPH isimli bir termik santral holding şirketi, ülkedeki 3 büyük enerji santralini madencilik faaliyetlerine ayırıyor. Bu santrallerden üretilen enerjiyle, Bitcoin madenciliği için çalışmalar yürütülecek. Daha önce İran’da enerji santrallerinin kripto para madenciliği yasaklanmış, ancak Temmuz ayındaki düzenlemeyle bu yasak kaldırılmıştı. Böylelikle ülkedeki enerji santralleri hükümetten gerekli lisans ve izinleri alarak madencilik yapabiliyor.

TPPH başkanı Mohsen Tarztalab, 3 enerji santralinde gerekli ekipmanların kurulduğunu duyurdu. Tarztalab’a göre kripto para madencilerine elektrik satışı yapmak, sektörde gelir elde etmenin en yeni ve istikrarlı bir yolu. Temmuz ayında yapılan düzenlemenin ardından İran’da çok hızlı bir şekilde harekete geçilmesi, bu alanda yoğun bir talep olduğunu gösteriyor. 2019 verilerine göre Bitcoin madenciliği İran için yıllık 8.5 milyar dolar gelir getirebilir

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>