İş Bankası, API’lerini e-ticarete açtı, ödeme alternatiflerini çoğalttı

0

Banka API’ler üzerinden kaynaklarını işbirliğine açıyor

Türkiye İş Bankası, kredi kartı ve Bankamatik Kart ile ödeme gibi klasik yöntemlerin yanında uygulama programlama arayüzleri olan API’ler  üzerinden e-ticaret işyerlerine açarak, üye işyerlerinin online satışlarda müşterilerine  ödeme alternatifi sunuyor. Hepsiburada, n11, Genpa, gib.gov.tr gibi e-ticaret platformlarında İş Bankası’nın API’leri kullanılarak kullanıcılara ödeme anında siteden ayrılmadan Anında Alışveriş Kredisi, Maximum Mobil ile Öde veya havale ile işlemlerini hızlı, kolay ve kesintisiz olarak bitirme imkânı veriliyor. 

API’ler üzerinden platform ekonomisi yaratılıyor

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, “Teknolojik altyapımızı bölerek mikro hizmetler şeklinde parçalara ayırıyor ve API’ler üzerinden kaynaklarımızı işbirliklerine açıyoruz. Böylece platform ekonomisi yaratarak farklı kanallardan müşterilerimiz ile etkileşime giriyor, daha yenilikçi ürünler ve iyileştirilmiş deneyimlerin yaratılmasını sağlıyoruz” dedi. Sezen açıklamasına “Banka olarak havale, anında kredi kullanımı ve Maximum Mobil ile ödeme seçeneklerini konsolide ettik. Yaptığımız geliştirmeler sayesinde kredi kartı ve Bankamatik Kart ile ödeme kabul eden üye işyerlerimiz, bu seçeneklerin yanında tek bir API ya da ekran üzerinden yenilikçi ödeme yöntemlerine de ulaşarak, müşterileri için uygun olan ödeme çözümünü alışveriş deneyimi sırasında karşılarına getiriyor ve farklı ödeme seçenekleri ile satışlarını artırma olanağına kavuşuyor” diyerek devam etti. Şu anda Hepsiburada, n11, gib.gov.tr, Genpa gibi e-ticaret platformlarında İş Bankası’nın API’leriyle kullanıcılara, ödeme anında siteden ayrılmadan Anında Alışveriş Kredisi, havale veya Maximum Mobil ile Öde yöntemi ile işlemlerini hızlı şekilde hiznet sunduklarını aktaran Sezen, müşterilerinin e-ticaret platformlarında yaptıkları alışverişlerin ödemesini uygulama/site üzerinden ayrılmadan Anında Alışveriş Kredisi kullanarak ya da hesabından doğrudan havale yaparak hatta kart bilgisi girmeden Maximum Mobil ile Öde butonu ile gerçekleştirebildiklerine dikkat çekiyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>