Techinside Google News
Techinside Google News

İş Bankası, ticari müşterilerine yönelik Nakit Akışım hizmetini tanıttı

İş Bankası, ticari müşterilerine yönelik nakit akışını kolayca yönetme fırsatı sunan yeni hizmeti Nakit Akışım menüsünü tanıttı.

İş Bankası, ticari müşterilerinin alacak ve ödemelerini önceden tespit ederek nakit akışlarını takip etmelerine olanak sağlayan Nakit Akışım menüsünü geliştirdi. Yapay zeka tahminleme modeline entegre edilen menü ile müşterinin gelecekteki bakiyesi öngörülüyor. Banka müşterileri, haftalık, aylık veya 6 aylık takvimde filtreleme yaparak nakit akışını menü üzerinden kolayca takip edebiliyor.

Bu yeni özellik, yapay zeka tahminleme modellerini kullanarak müşterilerin gelecekteki finansal durumlarını öngörebiliyor. Müşteriler, bu menü aracılığıyla haftalık, aylık veya altı aylık periyotlarda nakit akışlarını gözlemleyebilir ve böylece daha bilinçli finansal kararlar alabilirler.

- Advertisement -

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle yaptığı açıklamada “İşCep’i günde 6 milyon tekil kullanıcı ziyaret ediyor ve  her 5 işlemin 4’ü İşCep’ten yapılıyor. Yakın zamanda ticari müşterilerimizin kullanımına sunduğumuz dijital asistanımız Maxi ile sağladığımız iç görülerden sonra şimdi de yapay zeka destekli nakit akışı tahminlemesini devreye alıyoruz. Yapay zeka temelli analitik modellerimizle büyük veriyi anlık olarak işleyerek müşterilerimize hiper kişiselleşmiş, proaktif ve bağlamsal iç görü ve öneriler sunarak yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Üretken yapay zekâyı çeşitli senaryolarda müşterilerimizle buluşturarak, müşteri deneyiminde fark yaratacak geliştirmeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Sezgin Lüle, İş Bankası’nın yapay zeka kullanımına olan bağlılığını ve müşteri deneyimini sürekli geliştirme çabalarını vurgulayarak, “Üretken yapay zekâ teknolojilerini çeşitli senaryolarda müşterilerimizle buluşturarak, müşteri deneyiminde önemli farklar yaratacak ve sektörde öncü olacak geliştirmeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Bu yenilikler, İş Bankası’nın dijital dönüşüm yolculuğunda attığı stratejik adımların bir parçası olarak, bankacılık sektöründe dijital inovasyonun öncüsü olma vizyonunu pekiştiriyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir