İş hayatına ara veren kadınlar için uzaktan eğitim projesi

0

YenidenBizAktif kadın istihdamını artırarak iş hayatında çeşitlilik, esneklik ve verimlilik sağlamak, Türkiye’nin rekabet gücüne ve ekonomik gelişimine ivme kazandırmak amacıyla 2013 yılında faaliyetlerine başlayan ve 2014 sonunda dernekleşen YenidenBiz.com, yeniden iş hayatına atılmak isteyen kadınlar için uzaktan eğitim projesi başlattı.

Enocta işbirliğiyle geliştirilen uzaktan eğitim projesi, platformun aday havuzunda yer alan herkese açık. Bilişim teknolojilerinden finansa, hukuktan iş sağlığı ve güvenliğine, müşteri hizmetlerinden sigortaya kadar birbirinden farklı sektörleri kapsayan online eğitim içerikleri, yetenekli insan gücüne ihtiyaç duyan şirketlerin aradığı çalışan profilini destekleyecek şekilde kullanıcılara sunulacak.

Uzaktan eğitim projesi kapsamında e-öğrenme fırsatından yararlanan kadın adayların başarıları ise, sınav ve rapor modülleri ile online olarak ölçülüp değerlendirilecek. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan adaylara da eğitim sonunda katılım sertifikası verilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>