İş Yatırım, yedeklemede Glasshouse dedi

0

yedekleme

yedeklemeYedekleme ortamında yaşanan sıkıntıların kendilerini yeni bir arayış içerisine sürüklemesi sonucunda tüm operasyonu dış kaynak kullanarak yürütmeye karar veren İş Yatırım BT ekibi, bu hizmeti alanında uzman bir ekipten almayı arzu ederek tecrübe ve referanslarına güvendikleri GlassHouse Türkiye’yi tercih etti.

Şirket temel yaklaşımının kaliteli dış kaynak hizmeti almaya dönük olduğunu belirten İş Yatırım Bilgi Teknolojileri Bölüm Yönetmeni Murat Alpar, süreçle ilgili şu bilgileri verdi: “Yedeklemede operasyonlarının tarafımızca takibini gerektiren bir sistem hızla değişen ve artan yeni ihtiyaçlarla beraber iş sürekliliği hedeflerimize ulaşmamızı zorlaştırıyordu. Varolan yedekleme altyapımızın teyp tabanlı oluşu ve sanal sunucuların yedeklenemesindeki zorluklar gibi durumlar sistemde teknoloji güncellemesini de gerekli kılıyordu. Biz de yedekleme ortamımız için bir yatırım yapmak yerine uzman bir ekibin yönetimine daha profesyonel bir sisteme geçmenin daha doğru olacağını düşündük ve yedekleme operasyonumuzun tümünü sistemleriyle birlikte GlassHouse Türkiye ekibinin yönetimine verdik. Sadece Türkiye’nin değil tüm bölgenin en başarılı firması olarak bildiğimiz GlassHouse Türkiye’yi tercih etmek bu anlamda hiç de zor olmadı. Yedekleme operasyonumuzun uzman bir ekip tarafından yönetilmesi ve günlük olarak rapor paylaşılması işlerimizi çok rahatlattı. Bu projede GlassHouse Türkiye ekibini tercih ettiğimiz için çok memnunuz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Şirketlerin karşılaştığı teknolojik sorunlarının çözümünün ‘lider teknoloji’ ve ‘güvenilir iş ortağı’ olduğunu dile getiren GlassHouse Türkiye CEO’su Emre Pekar, bu bilinçle yola çıkan şirketlere en iyi hizmeti vermek için çabaladıklarını ve aldıkları olumlu tepkilerden de fazlasıyla memnun olduklarını belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>