İskoçya evlerde yeşil enerji kullanacak

0

evlerde yeşil enerji

İskoçya evlerde yeşil enerji kullanımı için yeni bir adım atıyor. Böylelikle İskoçya, küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı önlem alacak.

İskoçya evlerde yeşil enerji kullanımını hedefliyor

Artık ısınmadan enerji tüketimine kadar birçok ülke, enerji tüketimini yeşil hale getirmeye çalışıyor. Böylelikle çevre dostu bir politikayla, daha iyi bir gelecek hedefleniyor.

Son yıllarda küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadelesinde önemli bir yol kateden İskoçya, dünyada bir ilke imza atacak. Birleşik Krallık’ta enerji düzenleyicisi olarak görevli Ofgem, İskoçya’da doğal gaz yerine yeşil hidrojen kullanımını hedefliyor. Ofgem, bu projeyi ilk olarak 300 evde hayata geçirecek.

Temel olarak yeşil hidrojen; elektrolizle sudan elde edilen ve karbon içermeyen hidrojen olarak tanımlanıyor. Bu da daha çevre dostu bir enerji anlamına geliyor.

Şu anda Birleşik Krallık’ta 2050 yılına kadar sera gazı emisyonlarının sıfıra indirilmesi hedefleniyor. Ancak yüzde 85’lik bir kısmın gazlı ocak kullandığı hesaba katıldığında, bu alanda yenilikçi bir adım atılması gerekiyor. Yeşil hidrojen ise bu konuda önemli bir alternatif olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>