İşlem ücreti geliri en fazla olan borsa hangisi?

0

İşlem ücreti geliri

Kripto para borsaları, son yıllarda kullanıcıların yaptığı işlemlerle büyük gelirler elde edebiliyor. Peki işlem ücreti geliri en fazla olan borsa hangisi?

İşlem ücreti geliri en fazla olan borsa: Huobi

Kripto paraların artık yeni bir trend haline gelmesi, kullanıcıların alışverişlerinde de artışa neden oluyor. Bu durum, en çok da kripto para borsalarına yarıyor.

Kullanıcıların yaptığı işlemlerden neredeyse binde bir gibi çok küçük bir oranda işlem ücreti alınsa da kripto paraların değerlenmesiyle bu gelirler iyi seviyelere ulaşabiliyor. Crypto Differ’ın yaptığı bir analizle, işlem ücreti gelirleri bakımından kripto para borsalar incelendi.

Analiz sonuçlarında, Aralık ayı borsa işlemlerinde Singapur kaynaklı Huobi 51.4 milyon dolarlık gelirle lider oldu. İkinci sırada ise OKex 35 milyon dolarla yer aldı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance ise 18.7 milyon dolarlık gelirle kısmen alt sıralarda yer aldı. Huobi’nin bu alanda açık ara liderliğini sürdüreceği tahmin ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>