İşletmeler bulutun maliyet avantajından yararlanamıyor

0

bulutun maliyet avantajı

Deloitte raporuna göre, genel olarak yüksek düzeyde inovasyon başarısına sahip işletmeler, rakiplerinden sadece biraz daha fazla harcama yapıyor . Bulutun maliyet düşürücü avantajı işletmeleri cezbetse de pek çoğu bunun meyvesini verdiğini görmüyor.

Rapora göre, on katılımcıdan yaklaşık dokuzu, önümüzdeki bir ila iki yıl içinde bulut yatırımında en az yüzde 6’lık bir artış planlıyor. Ankete katılan işletmelerin yarısından fazlası 20 milyon dolardan az yatırım yaptıklarını bildirdi ve 10 işletmeden ikisi 20 milyon ile 100 milyon dolar arasında bir yatırım bildirdi.

Flexera’nın bulut pazar stratejisi kıdemli direktörü Brian Adler: “Bunu yapanlar, bunu planlamak için zamana ve kaynaklara sahip olanlar” diyor. Halihazırda bulutta yerel bir mimariye geçiş yapan işletmeler, bulut harcamalarının yeni bir sorun olmadığını biliyor . Flexera’nın Mart ayında yayınlanan 2022 Bulut Durumu raporu, 10 işletmeden sekizinden fazlasının bulut harcamalarını en büyük zorluk olarak bildirdiğini buldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>