İşletmeler için gerekli 10 bulut servisi

0

Bulut kavramını bu kadar çok konuştuğumuz bir dönemde işletmelerin bulut servislerinden faydalanmaması düşünülemez. Bu çerçevede işletmelerin hayatını kolaylaştıracak 10 bulut servisini sizler için derledik;

  1. Evernote: Gerek bireysel gerekse gruplar olarak not almanız ve tüm platformlardan takip ederek paylaşmanız için eşsiz bir servis ve yazılım sunuyor.
  2. ProjectPlace: Modern proje yönetimi için göz atmanızda büyük fayda var. 1998’den bu yana hizmet veren bu servis oldukça profesyonel.
  3. PassPack: Yüzlerce parola arasında kaybolmanıza gerek yok. Kişisel olduğu kadar işletme bünyesinde de parola yönetmek ve paylaşmak için hazırlanmış.
  4. Atlassian Jira: Ürün geliştirme ve proje yönetimi için muhteşem bir araç. Öğrenme süreci biraz zaman alabilir ama buna değecek.
  5. Office 365 (Exchange Online): Exchange sunucusu kurup yönetmeyi bir çile olarak görüyorsanız bırakın bunu Microsoft sizin için yapsın. Üstelik kurumların vaz geçilmesi MS Office güncelleme ve lisans sorunu ortadan kalkıyor.
  6. Atlassian Confluence: Jira’nın yapımcısından bir başka araç. Kurum içi iletişim, wiki, fikir paylaşımı ve fazlası için tasarlanmış.
  7. Dropbox: Hiç kullanmamış olma ihtimalinizi sıfır olarak görüyoruz. Kurumsal dosya depolama ve paylaşımı için donanım ihtiyacınızı ortadan kaldırabilir.
  8. SugarCRM: Eğer ihtiyaç duyduğunuz bir CRM çözümü ise pek çok alternatif içinde öne çıkan bir servis. Göz atmanızda fayda var.
  9. HootSuite: Sosyal medya hesaplarınızı yönetmek için daha iyi bir servis olmayabilir. Güvenin bize, ücretsiz versiyonu bile sizi hayran bırakacak.
  10. Zendesk: Kurumsal servis destek sistem ihtiyaçlarınız için bire bir çözüm. Üstelik öğrenmek ve kullanmak çok kolay.

Bonus Uygulama Asana: Eğer amacınız sadece bir yapılacaklar listesi tutmak, bunu gruplamak, insanlara iş atamak ve takip etmek ise kesinlikle daha iyisi yok. Biz güvenin.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>