İspanya John McAfee’nin ABD’ye iadesine izin verdi

0

McAfee ABD

İspanya John McAfee’nin ABD’ye iadesi için beklenen onayı verdi. McAfee’nin yargılaması ABD tarafından sürdürülecek.

McAfee’nin ABD’ye iadesi gerçekleşecek

İspanya Yüksek Mahkemesi, bir antivirüs yazılımı geliştirici olan John McAfee’nin vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla karşı karşıya olduğu Amerika Birleşik Devletleri’ne iadesine izin verdi.

Ekim 2020’de Barselona havaalanında tutuklanan 75 yaşındaki McAfee, bu ay yapılan iade duruşmasında kendisine yönelik suçlamaların siyasi amaçlı olduğunu söylemişti. McAfee’nin, mahkemenin iade kararına itiraz etme hakkın halen geçerliliğini koruyor.

İspanyol savcı Carlos Bautista, McAfee’nin sadece bir vergi kaçakçısı olduğunu söyledi. Siyasi spekülasyonlar konusunda ise suçlu bulmadı.

ABD federal savcıları, Ekim ayında McAfee’nin vergi kaçırdığı ve kasten iadeleri dosyalamadığı suçlamalarıyla ilgili bir iddianame hazırladı. McAfee’nin yanlış ve yanıltıcı kripto para birimi tavsiyelerinden açıklanamayan 23.1 milyon dolardan fazla gelir elde ettiği de belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>