İspanya kripto para gözetimini artırıyor

0

İspanya kripto para

İspanya kripto para gözetimini artırarak bu ekosistemi kontrol altına almak istiyor. Bu kapsamda vatandaşların varlıklarını bildirmeleri zorunlu olacak.

İspanya kripto para gözetimini sıkılaştıracak.

Bazı ülkeler, vatandaşların kripto para konusundaki hareketliliklerini kontrol altına almak istiyor. Bu ekosistemdeki hareketleri izleyerek, ülkede güvenli para transferi olması planlanıyor.

İspanya’nın üzerinde çalıştığı yeni sistemle, vatandaşların Bitcoin ve altcoin varlıklarını bildirmeleri zorunlu hale getirilecek. Ayrıca yurt dışı platformlarında tutulsalar bile vatandaşlar bildirimde bulunmak zorunda kalacak. Ortaya atılan yeni iddialar, İspanya’nın önümüzdeki günlerde bu uygulamaya geçmeye hazırlandığı yönünde oldu.

İspanya’da mevcutta uygulamada olan Model 720 isimli sistemle vatandaşların yurt dışındaki varlıklarını bildirmeleri zorunlu hale getirilmişti. İspanya kripto para ekosistemindeki büyümeyle, Model 720’yi kripto paraları da dahil ederek genişletmeyi planlıyor. Şu anda yükümlülük ihlali durumunda vatandaşlar 5 bin Euro para cezası da uygulanıyor. Varlık bildirmeme durumunda uygulanan cezalar da artış gösterebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>