İsrail dijital cüzdanları Google Pay genişletecek

0

İsrail dijital cüzdan

İsrail dijital cüzdanları Google Pay ile genişletmek istiyor. İsrail bu amaçla Google Pay ile ortaya çıkan pazarı kullanacak.

İsrail dijital cüzdanları Google Pay ile daha yaygın hale getirecek

Google Pay’i İsrail’de piyasaya sürüldü ve İsrail’in büyük bankaları ve kredi kartı şirketleri, yeni ödeme hizmetini sunmak için Google ile anlaşmalar imzaladıklarını söyledi.

Hizmet, Android cep telefonu kullanıcılarının temassız ödemeye izin veren mağazalardaki ürünler için ödeme yapmasına izin verecek. İsraillilerin yaklaşık yüzde 70’inin Android tabanlı telefonları var ve İsrail medyasına göre, bu potansiyel olarak dünya çapında 40’tan fazla ülkede yaklaşık 150 milyon kullanıcısı olan Google Pay için büyük bir pazar sağlıyor.

Mayıs ayında, Apple’ın Apple Pay’i, halkın yüzde 30’unun iPhone sahibi olduğu İsrail’de piyasaya sürüldü. Bank of Israel verilerine göre İsrail’deki ödeme terminallerinin yaklaşık üçte ikisi cep telefonu, akıllı saat veya kredi kartıyla ödeme yapılmasına izin veren kablosuz ödeme standardını destekliyor.

İsrail’de kredi kartı ödemelerini işleyen şirket Shva, Ekim ayında kredi kartı satın alımlarının yüzde 58,1’inin temassız ve dijital cüzdanlar aracılığıyla yapıldığını ve 118,5 milyon dolar ulaştığını söyledi. Shva, Apple Pay’in piyasaya girmesinden bu yana dijital cüzdanlar aracılığıyla yapılan satın alma hacminin son yarım yılda 20 kat arttığını söyledi. Shva CEO’su Eitan Lev Tov, “Google Pay’in girişi dijital cüzdanlarda daha fazla artışa yol açacak” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>