İstanbul Teknopark, küresel kongre için aday

0

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve İstanbul Ticaret Odası’nın ana ortaklığında kurulan Teknopark İstanbul, 2016 yılında gerçekleştirilecek33’üncü IASP Dünya Teknoparklar Kongresi’ne Türkiye adına ev sahipliği yapmaya aday oldu. Teknopark İstanbul, 3 resmi adayın bulunduğu organizasyonda, Rusya’dan Skolkovo-MTU-Strogino üçlü girişimi ve Hollanda’dan Utrecht Bilim Parkı ile yarışıyor. Adaylık kapsamında yapılacak oylama, 21 Ekim 2014 tarihinde Katar’ın Doha kentinde gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin teknoloji geliştirme kapasitesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Teknopark İstanbul’un adaylık sürecinde kullanılacak tanıtım filminewww.youtube.com/watch?v=ldOv1wnSy8c adresinden ulaşılabiliyor. Dijital ve sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarda ise #IASP2016bids ve#VoteForIstanbul resmi etiketi kullanılıyor.

Teknopark İstanbul’un organizasyon için evsahibi seçilmesi halinde; dünyanın 70 ülkesinden 350’yi aşkın teknopark yöneticisi, araştırmacı, akademisyen, sanayici ve girişim sermayedarı İstanbul’u ziyaret edecek. Etkinlik, Türkiye’deki teknoloji firmalarının uluslararası platformda kendilerini gösterebilecekleri yeni bir mecra oluşturacak.

TechInside olarak ülkemizde gerçekleşecek her türlü uluslararası ölçekteki etkinliğin ülkemize fayda sağlayacağına inanıyoruz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>