İstanbul’da kripto para dolandırıcılığı yapıldı

0

kripto para dolandırıcılığı

İstanbul’da kripto para dolandırıcılığı ile 437 bin TL çalındı. Bu dolandırıcılık sonrasında 11 kişilik çete çökertildi.

İstanbul’da kripto para dolandırıcılığı şikayeti

İstanbul’da 14 kişi, kripto para dolandırıcılığı nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi’ne başvurdu. Bu 14 kişinin başvurusu sonrasında, 11 kişilik dolandırıcılık çetesi çökertildi.

Çete üyelerinin öncelikle kripto para sahibi kişilerin telefon ve kimlik numaralarına ulaştığı belirtiliyor. Daha sonra dolandırıcılar GSM şirketine giderek SIM kartlarının çalındığını söylüyor ve hatta iptal ettiriyor. Daha sonra bu kimlik ile mağdur kişi adına yeni numara alınıyor.

Kişilerin telefon ve kimlik numaralarını kullanan dolandırıcılar, mağdur kişilerin hesabını üçüncü bir kişiye aktarıyor. Daha sonra bir borsa üzerinden bu parayı çekiyor. Böylelikle dolandırıcılar, 14 kişiden toplamda 437 bin TL çaldı. Yapılan şikayet üzerine göz altı sonrasında 10 kişinin tutuklanmasına karar verildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>