İsviçre blockchain endüstrisini tanıyacak

0

İsviçre blockchain

Yeni teknolojileri kabul etme konusunda oldukça açık ülkelerden biri olan İsviçre önemli bir adım daha attı. İsviçre blockchain endüstrisini tanıyacak bir hamle yaptı.

İsviçre blockchain ve kripto paraları tanıyor

Blockchain endüstrisi ve kripto para birimleri, günümüzde ülkeler tarafından sık sık yasal düzenlemelere takılıyor. Özellikle de Avrupa Birliği ülkeleri, son yıllarda bu alandaki incelemelerini bir hayli sıklaştırmış durumda.

Ancak bu konuda yeniliklere açık olan İsviçre, blockchain endüstrisi için önemli bir adım attı. İsviçre parlamentosu, blockchain ve kripto para birimlerini tanıyan hukuki değişiklik için onay verdi. Böylelikle bu endüstri İsviçre tarafından resmi olarak onaylanmış oldu.

Kabul edilen yeni yasa, dijital kıymetlerin takas edilme durumunu net bir şekilde tanımlıyor. Bununla birlikte kripto paraların kara para aklama faaliyetlerinde kullanılma riskini en aza indigeyecek şekilde gereklilikleri tanımlıyor.

Bu yasal düzenlemeden önce de İsviçre blocckhain ve kripto paralara karşı ılımlı yaklaşım sergiliyordu. Yaklaşık 4 bin 700 kişiye istihdam sağlayan Libra ve 900’den gazla blockchain ve kripto para şirketine ev sahipliği yapan İsviçre, bu endüstride artık yasal olarak önünü daha net bir şekilde görebilecek. Girişimlerin ve şirketlerin de yasal olarak korunmaya alınmış olması, İsviçre’de bu endüstrinin gelişimini daha da kolaylaştıracak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>