İsviçre dijital borsası onay aldı

0

İsviçre dijital borsası

İsviçre dijital borsası nihayet onay aldı. SIX isimli borsa, hisse senetleri ve tahvilleri dijital belirteçler şeklinde sunmayı planlıyor.

İsviçre dijital borsası için beklenen onay geldi

İsviçre borsası SIX, uzun zamandır beklenen dijital borsasını başlatmak için düzenleyici onayı aldı. SIX Dijital Borsası yaptığı açıklamada, ülkenin piyasalar bekçisi olan FINMA’dan bir borsa ve blok zinciri tabanlı menkul kıymetleri için depo işletmek amacıyla iki lisans aldığını söyledi.

SIX, artık tüm kripto para işlemlerinin değişmez bir listesini tutmada kullanımıyla bilinen, dağıtılmış defter teknolojisine dayalı düzenlenmiş ticaret, takas ve saklama altyapısını başlatabildiğini söyledi.

Firma, yeni borsa yayınlandığında dijital tokenler şeklinde hisse senedi ve tahviller sunmayı planladığını belirtt. SIX’in küresel borsa başkanı Thomas Zeeb, şirketin borsada işlem gören fonların tokenize versiyonlarının yanı sıra sanat ve gayrimenkul gibi diğer varlıkları da sunabileceğini ima etti.

Dijital borsa, birçoğu yerleşik kuralların sınırları dışında çalışan kripto para borsalarına düzenlenmiş bir alternatif sağlayabilir.

SIX’in yeni platformunun piyasaya sürülmesi, şirketin blok zincirine dayalı menkul kıymetler sunmada New York Menkul Kıymetler Borsası gibi büyük borsaların önüne geçmesini sağlayacak, ancak SIX, bitcoin ve diğer kripto para birimlerini desteklemeyi planlamadığını söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>