IT şirketi siber saldırıya uğradı

0

IT şirketi siber

Utah merkezli bir IT şirketi siber saldırıya uğradığını açıkladı. İlginç olan ise bu şirketin siber saldırıya uğradığını 3 yıl önce keşfetmesi oldu.

IT şirketi siber saldırı için açıklama yaptı

ABD’de faaliyet gösteren Utah merkezli IT şirketi InfoTrax Systems, sunucularındaki depolama alanının azalmasıyla, 3 yıl önce siber saldırıya uğradığını fark etti.

Şirketin sunucularına, yaklaşık 3 yıl önce bir hackerın izinsiz giriş yaptığı ve yaklaşık 1 milyon kullanıcının kişisel verilerini çaldığı öğrenildi. InfoTrax Systems’in bu saldırıyı zamanında fark etmemesi ve kullanıcı verilerine güvence altına almaması şirketin başına sorun açacak gibi görünüyor.

Federal Ticaret Komisyonu, InfoTrax Systems hakkında soruşturma başlattı. İlk incelemelere göre InfoTrax’ın hatalı görülmesi, şirketin başını derde sokacak gibi görünüyor. InfoTrax’ın, müşterilerinin verilerini koruyamaması nedeniyle yüklü miktarda ceza alacağı tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>