Techinside Google News
Techinside Google News

iTunes Üniversitesi’nde Swift dersleri

Apple'ın programlama dili Swift için özel ve ücretsiz bir eğitim almak artık mümkün, üstelik Stanford'dan...
- Advertisement -

Apple’ın yeni programlama dili Swift, Stanford‘un hazırladığı ve iTunes Üniversitesi bünyesinde verdiği özel kurs ile öğrenime açıldı. Stanford Mühendislik Okulu’nun hazırladığı eğitim tam olarak “Developing iOS 8 Apps with Swift” adını taşıyor.

Üniversitenin kurs için hazırladığı tanıtım metninde ise şu ifadeler kullanılıyor:

“iOS 8 ve Swift için güncellendi. iOS SDK kullanılarak iPhone ve iPad platformlarına uygulama oluşturmak için gerekli Araçlar ve API’ler. Mobil cihazlar için kullanıcı arayüzü tasarımı ve özel multi-touch teknolojileri için benzersiz kullanıcı etkileşimi. Nesneye dayalı tasarım için model-view-controller yazılım mimarisi, bellek yönetimi, Swift programlama dili.

Diğer konular ise; animasyon, mobil cihaz güç yönetimi, ağ yönetimi, performans değerlendirmesi ve multi-threading olarak sıralanıyor.

Kurs, her biri bir saatten uzun süren iki ayrı derse sahip. Bunlar ise “Logistics: iOS 8 Overview” ve “More Xcode and Swift, MVC” adlarını taşıyorlar. Her iki dersi de ücretsiz almak mümkün. Açıklamaya göre eğitim öncesi C dilini bilmek gerekiyor. Eğitimlere ait uygulamaya bu linkten ulaşabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir