iyzico, iyziLink hizmeti ile ihracatı arttırıyor!

0

iyzico

iyzico, geçtiğimiz aylarda dileyen herkesin internetten, sosyal medya platformlarından ticaret yapabilmesini sağlayan iyziLink’i tanıtmıştı. iyziLink, her yerden kolayca online ödeme alabilmenin önünü açan bir çözüm. iyziLink kullananlar, kolayca oluşturdukları ürün linklerini sosyal medya, pazar yerleri veya kısa mesajlar ile paylaşarak dijital ticaret yapabiliyor. Böylece web sitesine ya da teknik bir geliştirmeye ihtiyacınız kalmıyor.

iyzico, iyziLink ile satışların büyük kısmı yurt dışından yapıldı!

iyziLink’i kullanan satıcıların satışlarının yüzde 47’si yurt dışına yapıldı. Yurt dışına en çok satış yapılan ülkeler ABD, Almanya ve Fransa oldu. Bölge olarak bakıldığında, iyziLink üzerinden satılan ürünlerin yüzde 76’sının Avrupa ülkelerine gönderildiği görüldü.

Türkiye’de ise satışların yüzde 84’ü İstanbul dışındaki diğer illere yapıldı. Satıcıların büyük oranda İstanbul’da bulunan 31-45 yaş aralığındaki kişiler olduğu görüldü. İstanbul’dan sonra Bursa, İzmir ve Ankara geldi.

Mobil’de Euro ve Pound’la, Web’te Dolar’la satış yapıldı

E-ticarette alışveriş platformu olarak daha çok masaüstü bilgisayarlar tercih edilirken, iyziLink alışverişleri kullanıcılara sunulan kolaylık sebebiyle daha çok mobilden yapıldı. Yurt dışına satışlarda Euro ve Pound’da en çok mobil, Dolar’da ise en çok web tercih edildi. iyziLink ile en çok takı, motor sporları ve kişisel koruyucu ekipman satışı gerçekleşti.

iyziLink ile tamamen güvenli bir platformda Euro, Dolar, Sterlin ve Riyal başta olmak üzere 15 farklı para birimi ile dünyanın her yerinden farklı ödeme kabul edilebiliyor. Tüm bankaların kredi kartlarıyla çalışılabildiği gibi, müşteriler taksit imkânına da sahip olabiliyor. İptal, iade, harcama itirazları gibi konularda profesyonel ekip tarafından destek veriliyor.

KOBİ’lerin tahsilat problemlerine çözüm niteliği de taşıyan iyziLink ürünüyle firmalar anında ödeme alabiliyor. Bununla beraber bireysel satıcıların el yapımı ürünlerin satıldığı en büyük global pazaryerinden biri olan Etsy ile entegrasyonu sayesinde, site üzerinden satışa sunulan ürünler için iyziLink ile ödeme alınabiliyor.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>