İzlenen alarm sistemi sayısı 20 milyonu aşacak

İzlenen alarm sistemi
İzlenen alarm sistemi

Avrupa’da profesyonel olarak izlenen alarm sistemlerinin sayısının yüzde 4,0’lık bir bileşik yıllık büyüme oranıyla (CAGR) 16,8 milyondan 2025’te 20.4 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.

Küçük işletmeler ve özel evler için güvenlik sistemleri üç ana kategoriye ayrılabilir; yerel, kendi kendini izleyen ve profesyonel olarak izlenen güvenlik sistemleri.

Avrupa’da Verisure, toplam 3,8 milyona yakın konut ve küçük işletme müşterisi ile açık pazar lideri konumunda. Şirket, birçok Avrupa ülkesinde önemli bir müşteri tabanına sahip birkaç oyuncudan biri. Avrupa’nın ikinci ve üçüncü en büyük oyuncuları, her ikisi de 2020 sonunda 500.000’den fazla izlenen alarm sistemine sahip olan Sector Alarm ve EPS Télésurveillance (Crédit Mutuel)’dir.

Kuzey Amerika’da ADT, 2020’nin sonunda 6,5 ​​milyon konut ve iş müşterisi ile profesyonel olarak izlenen alarm sistemlerinin lider sağlayıcısı konumunda. ADT’yi, tümü 900.000 ile 1,7 arasında olan Vivint, Comcast, SimpliSafe ve Brinks Home Security (Monitronics) takip etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz