İZSU, Atos’la BT altyapısını geliştiriyor

0

İzsu01İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU), bilişim altyapısının geliştirilmesi ile ilgili devam eden ihale sürecini geçtiğimiz günlerde sonlandırdı ve 2010 yılından bu yana Atos ile bilişim teknolojileri alanında yürütülen işbirliğini daha etkin ve geliştirilmiş mobil uygulamlar ile 4 yıl daha sürüdüreceğini duyurdu.

İzmir halkına İZSU’nun misyonu doğrultusunda etkin, verimli, kaliteli ve sürekli hizmet sunabilme hedefi ile 1 Mart 2015 tarihinde başlayan ve 7 aylık bir çalışma sonrasında hayata geçecek İZSU – Atos Bütünleşik Bilişim Sistemi Projesi ile, birbiriyle entegre çalışan yazılım uygulamaları 130 ayrı lokasyonda 2000 bilgisayar 900 El Terminali, 360 termal yazıcı ve 1000  yazıcı ile eşzamanlı çalışmaya başlıyor. İZSU birimlerinin ve saha elemanlarının hızlıca iletişim sağlayabilmesi adına geliştirilen çözümlerle İzmir, dünya çapında bir bilişim altyapısına kavuşuyor.

Projeyi değerlendiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İZSU hizmetlerinden İzmir halkının en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak, arızalara kısa sürede müdahale etmek ve bilgiye ulaşma hızını artırmak amacı taşıyan projenin çok önemli olduğuna değindi. İZSU Bilgi İşlem Daire Başkanı Ergüven Pasin, İzmir halkına etkin, verimli, kaliteli ve sürekli hizmet sunabilme hedefi ile son teknolojik gelişmelere uygun çalışmalar yürüttüklerini belirtti. İZSU’nun bu anlamda pek çok hizmetinin Türkiye’ye örnek olduğunun altını çizen Pasin, “Türkiye’de ilk defa PTT ile tahsilat işlemlerini online olarak yaptık. Görme engelliler için sesli güvenlik kontrolünü internet sayfamızda yayınladık. Abonelerimizin İZSU ile ilgili fatura ödeme, arıza bildirimi gibi işlemlerini rahatlıkla ve mekandan bağımsız gerçekleştirilebilmesi için akıllı telefon ve tablet bilgisayar gibi mobil cihazlarda çalışan İZSU uygulamasını geliştirdik. ‘İZSU Cebinizde’ SMS sistemimiz ile planlı su kesintilerini ve son ödeme tarihi geçen fatura bilgilerini üye olan hemşehrilerimize cep telefonu mesajı olarak gönderiyoruz. Tüm veznelerimizde kredi kartı ile tahsilat işlemleri yapılabildiği gibi, 2003 yılından beri internet sitemiz üzerinden kredi kartı ile tahsilat işlemlerini yapıyoruz” diye konuştu. Pasin, Bütünleşik Bilişim Sistemi ile İZSU’nun hizmet kalitesinin daha da artacağını sözlerine ekledi.

İZSU ve Atos işbirliğinin, 2010 yılında yapılan ihale sonrasında 5 yıldır başarıyla yürütüldüğünü dile getiren Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Orhan Akbulut 2015 yılında yapılan ihale ile daha etkin ve geliştirilmiş mobil uygulamalar ile bu işbirliğinin 4 yıl daha sürdürüleceğini belirtti. Akbulut, sözlerine şöyle devam etti:

“İZSU – Atos Bütünleşik Bilişim Sistemi Projesi ile İZSU, İzmir halkına çok daha kaliteli ve hızlı hizmet sunabilecek. Kamuda ender görülebilecek geniş kapsamlı bir dış kaynak kullanımlı proje olması sebebiyle bu proje, bizim için ayrı bir önem taşımaktadır. Bu vizyoner yaklaşım için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve İZSU’ya ayrıca teşekkür ederiz.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>