J.P. Morgan Yunanistan merkezli fintech şirketine yatırım yaptı

0

J.P. Morgan Yunanistan

J.P. Morgan Yunanistan merkezli fintech şirketi Viva Wallet’a yatırım yaptı. J.P. Morgan şirketin hisselerinin yüzde 49’unu satın aldı.

J.P. Morgan Yunanistan merkezli fintech şirketi ile anlaştı

ABD merkezli finansal hizmetler şirketi J.P. Morgan yaptığı açıklamada, Yunan bulut tabanlı ödeme fintech şirketi Viva Wallet Holdings Software Development’ın yaklaşık yüzde 49’lık hissesini satın almak için bir anlaşmaya vardığını söyledi.

“J.P. Morgan’ın Viva Cüzdan’a yaptığı stratejik yatırım, halihazırda Avrupa çapında bütünsel bir çok kanallı tüccar edinme yeteneği sunan ve KOBİ’lere daha iyi hizmet veren teknolojilerine ve ekibine olan güvenimizi ifade ediyor” dedi.

Viva CEO’su ve kurucu ortağı Haris Karonis: “JP Morgan’ın Ödemeler işinden gelen bu stratejik yatırım, Avrupa çapında küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ’ler) tamamen yerelleştirilmiş ödemeler ve işlem hizmetleri sunma vizyonumuzun inşasını tamamlamamızı sağlayacak.” dedi. J.P. Morgan Payments’ın küresel başkanı Takis Georgakopoulos, Avrupa ödeme ortamının bölünmüş ancak fırsatlar açısından büyük olduğunu ve 17 milyondan fazla tüccarın ölçeklenebilir ödeme çözümlerini uygulamaya hazır olduğunu belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>