Jack Dorsey Bitcoin için olumlu konuştu

0

Jack Dorsey Bitcoin

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey Bitcoin için umut vadeden açıklamalar yaptı. Jack Dorsey Bitcoin’in internetin yerel para birimi olarak görüyor.

Jack Dorsey Bitcoin konusunda umutlu

Bitcoin’in en büyük destekçileri arasında yer alan Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, dönem dönem Bitcoin’i destekleyici açıklamalarda bulunuyor. Ünlü isim bir kez daha Bitcoin için umutlu açıklamalarda bulundu.

Reuters’a verdiği röportajda Jack Dorsey, Bitcoin’in sahip olduğu potansiyelle yenilikçi projelerin birçoğunu gölgede bıraktığını söyledi. İnternetin yerel para birimlerinin geliştirilmesi için zemin hazırladığı düşüncesinde olan Dorsey, Bitcoin’in şimdiye kadarki en iyi örnek olduğunu vurguluyor. Bitcoin ile benzer stratejiyi izleyen diğer varlıklarda ise aynı gücü bulamadığını söylüyor.

Dorsey, Bitcoin’in tıpkı internet gibi fikir birliğine sahip herkes tarafından değiştirilebilir olmasının bu denli güçlü olmasını sağladığını belirtiyor. Dorsey’e göre Bitcoin’in dijital ödeme altyapısına uygun hale gelmesi için evrim geçirmesi gerekiyor. Maliyet ve zaman verimliliği sağlandığında Bitcoin’in önünün çok daha açık olacağını vurguluyor. Ayrıca Drosey Twitter’dan paylaştığı düşünceleriyle, yapılacak çok işin olduğunu ama temellerin atılmış durumda olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>