Jack Dorsey Bitcoin’i geleceğin bir parçası olarak nitelendirdi

0

Jack Dorsey Bitcoin

Jack Dorsey Bitcoin’in geleceğin parçası olduğunu söyledi. Ayrıca Twitter’ın bu alandaki fırsatları gördüğü için avantajlı olduğunu da vurguladı.

Jack Dorsey Bitcoin’in geleceğinden umutlu

Twitter CEO’su Jack Dorsey, yatırımcılara, kripto para birimini ticaret, abonelikler ve Twitter Tip Jar gibi diğer yeni eklemeler dahil olmak üzere mevcut Twitter ürünlerine ve hizmetlerine entegre etme fırsatlarını gördüğü için Bitcoin’in şirketin geleceğinin “büyük bir parçası” olacağını söyledi.

Dorsey, yıllardır sadık bir bitcoin savunucusuydu, ancak Twitter platformunda nasıl harekete geçirileceği henüz ayrıntılı olarak açıklanmamıştı. Ancak Dorsey, kripto para biriminin kendisine “internetin ilk günlerini” hatırlattığını ve üzerinde çalışması için “daha ​​önemli bir şey” olmadığını sık sık söyledi.

Daha yakın zamanda Dorsey, Jay Z ile 23.6 milyon dolarlık bir Bitcoin fonu başlattı ve diğer şirketi Square’i Bitcoin yoluyla merkezi olmayan finansal hizmetler pazarına yönlendirme planlarını açıkladı. Square ayrıca bu yıl Jay-Z’nin TIDAL müzik hizmetinde çoğunluk hissesini aldı ve blockchain teknolojilerinin ve kripto para birimlerinin müzik işini nasıl değiştirebileceğine dikkat çekti.

Dorsey, Twitter’ın “Bluesky” girişimi aracılığıyla sürdürdüğü yapay zeka ve ademi merkeziyetçilikle birlikte, bitcoin’i Twitter’ın geleceği için üç önemli trendden biri olarak nitelendirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>