Jack Dorsey hangi kripto paraya sahip olduğunu açıkladı

0

Jack Dorsey

Twitter CEO’su Jack Dorsey, hangi kripto paraya sahip olduğuyla ilgili açıklama yaptı. üstelik kripto paraların geleceği hakkında olumlu konuştu.

Jack Dorsey Bitcoin kullanıyor

İnternet ve teknoloji dünyasının önemli isimlerinden biri olan Dorsey, kripto paralara duyduğu ilgiyi her zaman dile getirmekteydi. Dorsey verdiği bir demeçte hangi kripto para birimini kullanıyorsunuz sorusuna “sadece Bitcoin” cevabını vererek, bu konudaki tartışmaları bitirdi.

Neden Bitcoin’i tercih ettiği sorusuna ise internet projeleri için çok uygun olduğunu ve tamamen özel olduğu cevabını verdi. Sadece Bitcoin’i tercih etmesinin arkasında marka değerinin de büyük önem taşıdığını belirtti. Dorsey’e göre internet çağının ana para birimi Bitcoin olacak.

Bitcoin’in bir dönem yaşadığı yükseliş ve piyasa hacminin çoğunluğuna sahip olması da Drosey’in bunu tercih etmesindeki önemli bir etken olabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>