Jack Dorsey koronavirüs mücadelesi için bağış yaptı

0

Jack Dorsey koronavirüs

Koronavirüs ile mücadeleye Twitter CEO’su Jack Dorsey de sessiz kalmadı. Jack Dorsey koronavirüs ile mücadele için 1 milyar dolar bağış yaptı.

Jack Dorsey koronavirüs

Teknoloji dünyası, kronoavirüs salgınına sessiz kalmamaya devam ediyor. Farklı sektörlerden birçok şirket, aşı geliştirme ve tıbbi ekipman üretimi konularında destek olurken, yaptıkları bağışlarla da sürdürülebilirliği sağlamaya çalışıyorlar.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey de bu konuda önemli bir adım attı. Dorsey, servetinin yüzde 28’ine denk gelen 1 milyar doları Start Small LLC fonuna aktardığın açıkladı. Vakıf özellikle çocukların sağlığı, eğitimi ve evrensel temel giderler gibi konularda destek sağlayacak ve şeffaf bir şekilde izlenebilecek.

Dorsey yaptığı bağış sonrasında, bun başkalarının da benzer ir davranış göstermesi için ilham olmasını umduğunu söyledi. Ayrıca Dorsey, insanlara yardım etmek için elimizden geleni yapalım çağrısında da bulundu.

Jack Dorsey, bu bağışı Square’daki hisselerini kullanarak yaptı. Bitcoin’e olan ilgisiyle de bilinen Dorsey, Square ile ortak çalışmalar yapıyor. Square’daki Bitcoin için 6 geliştirici çalışıyor ve kısa süre önce Bitcoin emojisi geliştirilerek Twitter’a dahil edilmişti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>