Techinside Google News
Techinside Google News

Jack Dorsey Square ile madencilik sistemi kuracak

Jack Dorsey Square ile madencilik sistemi kurmak istediğini bildirdi. Dorsey, bu alanda çalışmaya başladıklarını vurguladı.
- Advertisement -

Jack Dorsey Square ile madencilik sistemi kurmak istediğini bildirdi. Dorsey, bu alanda çalışmaya başladıklarını vurguladı.

Jack Dorsey Square ile madencilik sistemi üzerinde çalışıyor

Jack Dorsey’in paylaştığı bir tweet’e göre Square, açık kaynaklı bir Bitcoin madenciliği sistemi üzerinde çalışmaya başladı.

Dorsey, “silikon tasarımın birkaç şirkette fazla yoğunlaştığını” savunarak madenciliğin daha dağıtık ve verimli olması gerektiğine inanıyor. Ayrıca madenciliğin herkes için erişilebilir olmadığını ve bir güç kaynağına bir teçhizat takmak kadar kolay olması gerektiğini söyledi.

Yarı iletkenlere yönelik küresel talepteki son zamanlardaki artış göz önüne alındığında, Bitcoin madenciliği şirketleri; Apple, Tesla, AMD veya Nvidia gibi elektronik devlere kıyasla nispeten düşük sipariş sayıları nedeniyle TSMC gibi çip üreticilerinden hacim elde etmekte zorlanıyorlar.

TSMC, gelişmiş işlemLER göz önüne alındığında, en yeni nesil bitcoin madencileri için faydalı yarı iletkenler üretmek için gerekli olan üst düzey çip üretim işinde sanal bir tekele sahip. TSMC, bitcoin fiyatını takip eden talepteki dalgalanmalar göz önüne alındığında bitcoin madenciliğine en düşük önceliği veriyor. Dikey olarak, kripto madenciliği, 2017 çöküşünden sonra TSMC için etkin bir şekilde sıfıra gitti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir