Jack Dorsey Tidal’ı satın alacak mı?

0

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey Tidal’ı satın almak için görüşmelerini sürdürüyor. Jack Dorsey, Tidal ile yeni projelere imza atabilir.

Jack Dorsey Tidal’ı satın almak istiyor

Son yıllarda müzik sektörü, dijitalleşmeyle birlikte gelirlerini artırmış durumda. Bu sektörün büyümesinde Spotify, Apple Music, YouTube Music ve Tidal gibi platformların büyük rolü var.

Jack Dorsey, sektörde yaşanan bu büyümeyi dikkate alarak Tidal’ı satın almak istiyor. Şu anda Jay-Z’nin sahibi olduğu Tidal için satın alma görüşmelerini, Jack Dorsey’in sahibi olduğu Square yürütüyor. Aslında akıllı telefonlar için yenilikçi POS cihazı ve mobil ödeme yöntemi sunan Square’in, Tidal’ı bünyesine katmasının bir hayli sürpriz olduğunu söyleyebiliriz.

Square, Tidal’ı satın alarak genişleme stratejisi izleyecek. Şu anda çevrimiçi müzik sektöründe Spotify ve Apple yüzde 50’den fazla paya sahip. Square, Tidal ile sektörde Spotfiy ve Apple’ın karşısına çıkmayı planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>