Techinside Google News
Techinside Google News

Jack Ma Ant Group’un kontrolünden vazgeçti

Jack Ma şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, fintech devinin hissedarlarının hissedarlık yapısını yeniden şekillendirmeyi kabul etmesinden sonra Ant Group'u artık kontrol etmeyecek.
- Advertisement -

Jack Ma şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, fintech devinin hissedarlarının hissedarlık yapısını yeniden şekillendirmeyi kabul etmesinden sonra Ant Group’u artık kontrol etmeyecek.

Düzenlemenin ardından yapılan açıklamaya ve CNN hesaplamalarına göre Ma’nın oy hakları yüzde 6,2’ye düşecek. Yeniden yapılanmadan önce Ma, 2020’de borsalara sunduğu halka arza göre, Hangzhou Yunbo ve diğer iki kuruluş aracılığıyla Ant’ta oy haklarının yüzde 50,52’sine sahipti.

Ant, yaptığı açıklamada, şirketin hissedar yapısını “daha ​​şeffaf ve çeşitli” hale getirmeye yönelik bir hamle olan oy hakkı düzenlemesinin, hiçbir hissedarın ekonomik çıkarlarında herhangi bir değişikliğe yol açmayacağını da sözlerine ekledi.

Ant, Ma dahil olmak üzere 10 büyük hissedarının oy haklarını kullanırken artık uyum içinde hareket etmemeyi kabul ettiğini ve yalnızca bağımsız olarak oy kullanacaklarını ve bu nedenle hiçbir hissedarın “Ant Group üzerinde tek veya müşterek kontrole” sahip olmayacağını söyledi.

Oy hakları revizyonu, Çinli düzenleyicilerin Kasım 2020’de Ant’ın 37 milyar dolarlık halka arzının fişini çekmesi ve şirkete işini yeniden yapılandırma talimatı vermesinden sonra geldi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir