Jaguar elektrikli SUV yarışına dahil oldu

0

Elektrikli otomobiller henüz tam anlamıyla yollara hakim olmasa da bu araçlara gösterilen yoğun ilgi, otomobil üreticilerinin elektrikli SUV modelleri için de çalışmaya başlamasını sağladı. Şimdi, lüks otomobil üreticisi Jaguar’ın da elektrikli bir SUV modelini test ederken görülmesi, bu alandaki rekabetin kızışmak üzere olduğunu gösteriyor.

Jaguar’ın yeni elektrikli modeliyle BMW ve Mercedes’in hibrit SUV modellerine ve Tesla’nın X modeline rakip çıkarmaya çalıştığı düşünülüyor. Aynı zamanda Audi’nin de elektrikli bir SUV olacak Q6 etron modelini yakında piyasaya süreceği biliniyor. Dolayısıyla, elektrikli SUV’lar yakın zamanda dünya yollarında birbiriyle yarışmaya başlayacak. Lüks otomobil segmentinde bu araçlara sahip olmanın bir “moda” haline gelmesi de bekleniyor.

Üreticinin yeni SUV modelinin dizel-elektrik, benzin-elektrik ve sadece elektrikli motor seçenekleriyle piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Dizel-elektrik motorları ABD’de rağbet görüyor. Benzin-elektrik modelleri ise Çin’e hitap ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>