Japon firmalar banka destekli kripto para birimi için çalışıyor

0

banka destekli kripto para

Japon firmalar banka destekli kripto para birimi test edecek. Yapılacak testlerle Japon ekonomisinin dijitalleşmesi bekleniyor.

Japon firmalar banka destekli kripto para birimi deneyecek

Japonya, dijital bir para birimi geliştirmek için önemli bir adım atmak üzere. Yaklaşık 70 Japon firmasından oluşan bir konsorsiyum, 2022’de yen tabanlı bir kripto para birimi başlatmayı planladıklarını söyledi.

Geçici olarak “DCJPY” olarak adlandırılan projeyle ilgili dikkate değer olan şey, ülkenin en büyük üç bankasının bunu destekleyecek olması. Mitsubishi UFJ Financial Group, Mizuho Financial Group ve Sumitomo Mitsui Financial Group düzenlediği basın toplantısında, dijital ödemeler için ortak bir ödeme altyapısı oluşturmak üzere geçen yıldan beri bir araya geldiklerini söyledi.

Konsorsiyumun diğer üyelerinden bazıları East Japan Railway Company ve Kansai Electric Power Company. Bu üyeler, önümüzdeki aylarda para birimini test etmeye başlamayı planlıyorlar.

Japonya’nın en dikkat çekici yönlerinden biri de finans odaklı projelerde geri kalması. 2018’de bile ülkedeki tüm perakende işlemlerinin yüzde 80’i banknot ve madeni paralarla tamamlandı. Bu, Japonya hükümeti, ülke ekonomisini daha tüketici dostu ve üretken hale getirmek istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>