Japonya Olimpiyatları için siber saldırı raporu yayınlandı

0

Japonya Olimpiyatları siber saldırı

Temmuz ayında gerçekleştirilen Japonya Olimpiyatları için siber saldırı raporu yayınlandı. NTT, 450 milyondan fazla siber saldırı bildirdi.

Japonya Olimpiyatları için siber saldırılar analiz edildi

Bu yaz Tokyo’daki Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için geniş kapsamlı telekomünikasyon hizmetleri ve ağ güvenliği sağlayan NTT Corporation, Temmuz ayında etkinlik sırasında 450 milyondan fazla siber saldırı girişimi olduğunu söyledi.

Saldırıların hiçbirinin başarılı olmadığını söyleyen NTT yetkilileri, maçların sorunsuz devam ettiğini de sözlerine ekledi. Ancak saldırı sayısı, 2012 Londra Yaz Olimpiyatları’nda görülen sayının 2,5 katı oldu.

NTT’den Andrea MacLean: “Siber suçlular, Oyunları ve ilgili tedarik zincirini kesinlikle düşük kesinti toleranslı yüksek değerli bir hedef olarak gördüler. Sonuçta suç fırsatları takip eder. Bağlantılı stadyumlar, taraftar katılım platformları ve spor salonlarının eksiksiz dijital kopyaları ve Olayların kendileri norm haline geliyor, hedeflenecek çok sayıda BT altyapısı ve veri var” dedi.

MacLean, 450 milyon saldırı arasında NTT’nin Emotet kötü amaçlı yazılımını, e-posta sahteciliğini ve kimlik avını ve ayrıca Olimpiyatlarla ilişkilendirilmiş gibi görünen sahte web sitelerini gördüğünü söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>