Techinside Google News
Techinside Google News

Japonya’da bir otelde müşterilere robotlar hizmet edecek

Robotlar insanların işlerini ellerinden alır mı sorusu yeniden gündeme geleceğe benziyor. Çünkü Japonya'da bir otel, müşterilerine robotlarla hizmet etmeye başlıyor.
- Advertisement -

HuisTen_robotJaponya’nın Nagasaki şehrinde yer alan Hollanda temalı yeni eğlence parkı Huis Ten Bosch özel bir otele de sahip olacak. Sadece 72 oda ile hizmet verecek olan otelin dikkat çeken yanı ise servis personeli olacak. Bir geceliği 60 dolar olan odalara sahip bu ilginç mekanda 10 ayrı insansı robot ziyaretçilere merhaba diyecek.

17 Temmuz’da açılması planlanan ve adı Henn-na Hotel olacağı açıklanan otelin göz kırpan ve nefes alıp veren(!) robotları göz kontağı kuracak, vücut dilinizi takip edecek ve Çince, Japonca, Korece ve İngilizce’yi akıcı bir şekilde konuşabilecek.

Washington Post’un haberine göre giriş çıkış kayıtlarını tutacak olan bu robotlar, çanta da taşıyacak, kahve yapıp oda temizliğine bile girişecekler. Robot görevlilere ayrıca insan çalışanlar da destek çıkacak.

Henn-na Hotel’in dikkat çeken tek yönü robotlar da değil. Merkezde ziyaretçiler yüz taraması ile kapılarını açabilecek, radyasyon panelleri sayesinde de vücut ısısı takip edilerek oda sıcaklığı ayarlanabilecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir