Japonya’da bir otelde müşterilere robotlar hizmet edecek

0

HuisTen_robotJaponya’nın Nagasaki şehrinde yer alan Hollanda temalı yeni eğlence parkı Huis Ten Bosch özel bir otele de sahip olacak. Sadece 72 oda ile hizmet verecek olan otelin dikkat çeken yanı ise servis personeli olacak. Bir geceliği 60 dolar olan odalara sahip bu ilginç mekanda 10 ayrı insansı robot ziyaretçilere merhaba diyecek.

17 Temmuz’da açılması planlanan ve adı Henn-na Hotel olacağı açıklanan otelin göz kırpan ve nefes alıp veren(!) robotları göz kontağı kuracak, vücut dilinizi takip edecek ve Çince, Japonca, Korece ve İngilizce’yi akıcı bir şekilde konuşabilecek.

Washington Post’un haberine göre giriş çıkış kayıtlarını tutacak olan bu robotlar, çanta da taşıyacak, kahve yapıp oda temizliğine bile girişecekler. Robot görevlilere ayrıca insan çalışanlar da destek çıkacak.

Henn-na Hotel’in dikkat çeken tek yönü robotlar da değil. Merkezde ziyaretçiler yüz taraması ile kapılarını açabilecek, radyasyon panelleri sayesinde de vücut ısısı takip edilerek oda sıcaklığı ayarlanabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>