Jeff Bezos Amazon hissesi sattı

0

Jeff Bezos Amazon

Geçtiğimiz günlerde Amazon ile ABD yönetimi arasındaki gerginlik, önemli bir gündem yaratmıştı. Şaşırtıcı şekilde Jeff Bezos Amazon hissesi sattı.

Jeff Bezos Amazon hissesi satarak yeni bir strateji uyguluyor

Bundan sadece birkaç hafta önce, Suudi Arabistan’ın veliaht prensi Mohammed bin Salman Amazon’un sahibi Jeff Bezos’ın telefonuna izinsiz bir şekilde erişim sağlamıştı. Salman, bu şekilde Bezos’ın kişisel verilerine ulaşmış ve büyük tepki toplamıştı.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde ABDhükümetiyle de sorunlar yaşayan Bezos, stratejik yeni adımlar atmaya başlıyor. 7 Şubat tarihinde 570 milyon dolarlık Amazon hissesi satan Bezos’ın, son haftalarda sattığı Amazonhissesi tutarı 4 milyar dolara ulaştı.

Bezos’ın Amazon hisselerini satarak, sahibi olduğu uzay şirketi Blue Origin’e yatırım yapacağı belirtiliyor. Dolayısıyla bu hamlen, daha önceden planlanan ticari bir strateji olduğu vurgulanıyor.

Ayrıca Bezos 2017 tarihli bir açıklamasında, yılda 1 milyar dolarlık Amazon hissesi satarak, bu hisseyi direkt olarak uzay şirketi Blue Origin’e aktarmayı planladığını duyurmuştu.  Bezos, uzun bir yolculuk olacak bu girişime yatırım yapmaktan mutluluk duyduğunu söylemişti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>