Jeff Bezos artık dünyanın en zengin insanı

0

Amazon ve Google’ın yeni açıklanan finansal raporlarındaki olumlu rakamlar dengeleri değiştirdi. Borsada şirketlerin hisse senetleri hızlı şekilde arttı. Jeff Bezos bir gecede kişisel servetine 6.24 milyar dolar katarak, dünyanın en zengin insanı oldu. 

Dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Bill Gates’in serveti son ölçümde 88 milyar dolar olarak hesaplanırken Jeff Bezos’un bugünkü servetinin 89 milyar doları geçtiği hesaplanıyor.

Bill Gates artık birinci değil

Microsoft’un %1.3’üne sahip olan Bill Gates ise borsadaki yükselen Microsoft hisseleri ile 350 milyon dolar seviyesinde kazanç elde etti. Dolayısıyla kişisel serveti hala 89 milyar dolara ulaşabilmiş değil.

Alphabet’in sahipleri Sergey Birin ve Larry Page ise olumlu finansal rakamlar nedeniyle değerlenen Alphabet hisseleri nedeniyle servetlerine toplam 2.5 milyar dolar kattılar. Şimdi gözler, 1 Kasım’da finansal raporlarını açıklayacak olan Facebook’un kurucusu Zuckerberg’te. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>