Jeff Bezos Instagram hesabı açtı

0

Amazon’un patronu ve dünyanın en zengin ikinci insanı Jeff Bezos, sonunda Instagram hesabı açtı ve paylaşım yapmaya başladı. Bezos’un ilk paylaşımı ise, yeni kurduğu ve büyük yatırım yaptığı, şahsen de tutkuyla bağlı olduğu uzay gemisi üreten şirketi Blue Origin’i tanıtan bir video oldu.

Fabrikanın çatısında oturmuş ve elinde “Rocket Fabrikası: Çok yakında,” yazısını tutarken görülen Jeff Bezos’un bu paylaşımı, ünlü iş adamının uzaya gitmek konusundaki tutkusunun ne kadar güçlü olduğunu da gösterdi.

Bezos, New Glenn’de inşaa dilen roket rabrikasına büyük önem veriyor. Bezos’un şahsi servetinden 1 milyar dolar yatırım yaptığı Blue Origin uzay şirketi, New Glenn’de yeniden kullanılabilir roketler üretecek. Böylece uzaya çıkmanın maliyetini düşürerek, uzaya çıkıp inmenin çok daha sıradan bir süreç haline geldiği bir dönem başlatmayı hayal eden Bezos’un ilk hedefi ise şu anda Elon Musk’ın elinde bulunan NASA’nın taşıma görevlerini alarak Blue Origin’in büyümesini sağlamak.

 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>