Jeff Bezos, Noon tehdidini ciddiye aldı

0

Bir yandan Çin’den dünyaya açılma planları yapan Alibaba ile rekabet eden Amazon, diğer yandan da Orta Doğu ülkelerinin azalan petrol gelirleri sonrasında odaklarını online ticarete yöneltmeleri nedeniyle tedirgin günler yaşıyor.

Suudi Arabistan’ın Japon ortakları ile 500 milyon dolar sermayeli online alış veriş serivis’i Noon’u duyurması üzerine Amazon da Noon’a rakip olarak Orta Doğu’ya girme kararı aldı.

Araplar artık Amazon’dan alışveriş yapabilecek

Noon’un Orta Doğu’da rakipsiz bir şekilde büyüyerek ileride Amazon’a dünya çapında rakip olmaması için Noon’u daha doğarken ezmeye karar veren Jeff Bezos, şirketin Orta Doğu’daki operasyonları için 1 milyar dolarlık bütçe ayırdığını duyurdu.

Amazon’un Orta Doğu ofis tam olarak Noon’un faaliyet alanını hedef alıyor. Suudi Arabistan, BAE ve Mısır’da faaliyet gösterecek olan Amazon Orta Doğu, böylece Noon ile aktif rekabet edebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>