Jeff Bezos serveti ile yeni bir rekor kırdı

0

Jeff Bezos serveti

Dünyanın en zengini unvanını elinde bulunduran Jeff Bezos, salgın döneminde de servetini artırıyor. Jeff Bezos serveti ile yeni bir rekor daha kırdı.

Jeff Bezos serveti ile en fazla artış rekoru kırdı

Salgın döneminde birçok şirketlerine faaliyetlerine ara vermek durumunda kalsa da dünyanın en zenginleri listesinde kıyasıya rekabet sürüyor. Dünyanın en zengini Bezos, servetiyle yeni rekorlar kırmaya da devam ediyor.

Bloomberg Billionaires Index tarafından paylaşılan verilere göre Jeff Bezos, bir günde servetini en çok artıran kişi rekorunu kırmayı başardı. Bir günde 13 milyar dolarlık gelir elde eden Bezos, bir günde servetini en fazla artıran kişi oldu. 21 Temmuz tarihli istatistiklere göre Bezos’ın toplam serveti ise 189 milyar dolar seviyelerinde. Bezos’ı sırasıyla 113,8 milyar dolarla Berard Arnault ve ailesi, 113,4 milyar dolar ile Bill Gates ve 90,3 milyar dolarla Zuckerberg takip ediyor.

Bezos’ın şu anki servetine baktığımızda, birkaç yıl daha dünyanın en zengini unvanını korumasının neredeyse kesin olduğunu söyleyebiliriz.

Bu listede en çok dikkat çeken bir diğer isim ise yaşadığı yükselişle Elon Musk oldu. Daha önce 9. sırada bulunan Musk 74,2 milyar dolarlık servetiyle artık 5. sırada yer alıyor. Musk’ın bir günde elde ettiği gelir ise 5 milyar dolar seviyelerinde.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>