Jeff Bezos Star Trek’in yıldızını uzaya götürüyor

0

Amazon’un ve uzay gemisi üreten Origin’in kurucusu Jeff Bezos, Origin şirketinin promosyonu için mükemmel bir hamle yapmak üzere.

Origin şirketi, 18 Ekim’de Star Trek filmlerinin efsanevi kaptanı Kirk rolünü oynayan aktör William Shatner’i uzaya çıkaracak.

Kaptan Kirk 90 yaşında

Uzun yıllar Kaptan Kirk rolüyle, evrenin her yerine yolculuk yapan, ama gerçekten dünyadan hiç ayrılmamış olan 90 yaşındaki Shatner, böylece nihayet uzaya çıkmış olacak ve elbette dünyadan ayrılıp uzaya çıkan en yaşlı insan olarak da kayıtlara geçecek.

Canlı yayınlanacak olan uzay uçuşu sırasında muhtemelen Shatner, Star Trek dizisindeki efsanevi repliklerinden bazılarını da tekrarlayacak.

Jeff Bezos, Origin’in ilk insanlı uçuşuyşa 20 Temmuz’da, uzayın sınırına kadar çıkıp inmiş ve şirketinin güvenilir olduğunu ispatlamıştı.

Ancak sadece birkaç dakika süren bu yolculuk, rakip SpaceX’in sahibi Elon Musk tarafından alay konusu olmuştu. Musk, birkaç hafta sonra SpaceX’in uzay gemisi ile uzaya 3 kişilik bir turist grubu göndermiş ve tamamen yerden kontrol edilen bu uçuşta, 3 uzay turisti uzayda 3 gün geçirmişti.

Fakat tüm bu gelişmelerden anlıyoruz ki, uzay turizmi ve uzaydan dünyanın diğer noktalarına insan/yük taşımacılığı gümbür gümbür geliyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>