Jeff Bezos uzay yolculuğu satmaya başlıyor

0

Bu aralar herkes uzaya gitmek istiyor. Ünlü İngiliz iş adamı Richard Bronson’ın kurduğu Virgin galactic şirketi, kendi tasarladığı uzay gemisi ile 2018 içinde uzaya insanlı yolculuklara başlayabileceğini açıklamışken, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos da en büyük hayali olan uzaya ulaşmak için kurduğu Blue Origin şirketiyle uzay yolculuğu biletleri satmaya başlayacağını duyurdu.

Blue Origin sessiz ama emin ilerliyor

Blue Origin’in uzay gemisi, uzay yolcularını alçak yörüngeye çıkarıp dünya yörüngesinde biraz dolaştırdıktan sonra tekrar dünyaya geri getirecek. 

Yolcular bu kısa uzay macerası içinse adam başı 200 bin dolar bilet ücreti ödemek durumunda olacak. Bezos’un biletleri satışa çıkarmak için verdiği tarih ise 2019 olarak görünüyor.

Bakalım, ilk sivil uzay turistlerini tarifeli uçuşla kim uzaya çıkaracak? Richard Bronson mu, Jeff Bezos mu yoksa Elon Musk mı?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>