Jim Whitehurst IBM başkanlığından ayrıldı

0

Jim Whitehurst IBM

Yalnızca 14 ay önce göreve başlayan Jim Whitehurst IBM başkanlığından ayrıldı. Açıklama IBM tarafından yapıldı.

Jim Whitehurst IBM ile yollarını ayırıyor

IBM yaptığı sürpriz bir duyuruda, Red Hat anlaşmasına katılan Jim Whitehurst’ün bu rolü devraldıktan sadece 14 ay sonra şirket başkanlığından ayrılacağını duyurdu.

IBM, Whitehurst’ün neden ayrıldığına dair çok fazla ayrıntı vermedi. Ancak 2018’de 34 milyar dolarlık Red Hat anlaşmasının meyve vermesine yardımcı olmadaki kilit rolünü kabul etti. Şirket, “Jim, IBM’in stratejisini ifade etmede, aynı zamanda IBM ve Red Hat’in birlikte iyi çalışmasını ve teknoloji platformlarımızın ve yeniliklerimizin müşterilerimize daha fazla değer sağlamasını sağlamada etkili oldu” dedi.

Moor Insight & Strategies’in kurucusu ve baş analisti Patrick Moorhead: “Şaşırdım çünkü her zaman Jim’in IBM CEO’su olarak sırada olacağını düşündüm” ifadelerine yer verdi. Genellikle şirketler bu tip büyük anlaşmaların ardından yöneticileri ile uzun süreli anlaşmalar imzalıyordu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>