Techinside Google News
Techinside Google News

JioCinema dünya yayın rekoru kırdı

Kriket müsabakasının yayınlanmasıyla JioCinema dünya yayın rekoru kırdı. Turnuva yayınında eş zamanlı 32 milyon izleyici yer aldı.
- Advertisement -

JioCinema, yayınladığı kriket müsabakası sırasında Dünya yayın rekoru kırdı. Turnuva yayınında eş zamanlı 32 milyon izleyici yer aldı.

JioCinema, 29 Mayıs günü düzenlenen Hindistan Premier Ligi (IPL) kriket turnuvasının 16. finali için etkileyici bir şekilde32 milyon eşzamanlı izleyici kaydetti. Böylelikle canlı bir etkinliğin en çok eşzamanlı görüntülenmesi için resmi olarak yeni dünya rekoru kırıldı. Akış etkinliği ücretsizdi ve Gujarat Titans takımlarına karşı Chennai Super Kings’i içeriyordu. JioCinema dünya yayın rekoru kriket maçı ile kırılmış oldu.

Eş zamanlı izlenme rekoru

Dünyanın en popüler yayın etkinliğinin bir önceki rekoru, Temmuz 2019’da bir kriket maçı için 25.3 milyon eşzamanlı izleyici çekti Hindistan merkezli bir çevrimiçi platform olan Disney Hotstar bu rekoru kırmıştı

Asyalı işadamı Mukesh Ambani’nin ile ortaklaşa sahip olduğu JioCinema, şimdi Disney Hotstar’ın izlediği aynı stratejiyi ücretli, ek “premium” içerik sunarak deniyor. . Bu arada, IPL etkinliği JioCinema’nın resmi uygulaması aracılığıyla ücretsiz olarak sunulmaya devam ediyor.

Viacom18, son derece popüler spor turnuvasının yayın haklarını 2027’ye kadar almak için kısa süre önce Disney ile 3 milyar dolarlık bir ihale rekabetini kazandı. Analistler, Hindistan ve diğer Güney Asya ülkelerinde IPL maçlarının ücretsiz akışını sağlamanın, dijital içerik pazarını yeniden şekillendirebileceğini söylüyor.

Jio telekom ağ hizmetinin aboneleri için ücretsiz içeriğinin ve IPL eşleşmelerinin yanı sıra, JioCinema artık yılda 999 Hint rupisi (12 dolar) ödeyecak müşterilere premium bir plan sunuyor. Premium teklif, Viacom18’in yakın zamanda Warner Bros. ve NBCUniversal ile kapattığı anlaşmalarla destekleniyor.

Tüm bunlara rağmen Disney hala Hindistan’da çok popüler bir içerik platformu. ABD medya şirketi, kriket turnuvasını uydu televizyonu aracılığıyla yayınladı ve ilk 66 maç boyunca kümülatif 482 milyon görüntüleme topladı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir