Joe Biden elektrikli araç kullanılmasını istiyor

0

Joe Biden elektrikli araç

Göreve henüz yeni başlayan Joe Biden elektrikli araç kullanılmasını istediğini belirtti. Joe Biden, buna devletin araç filosu ile başlayacak.

Joe Biden elektrikli araç kullanımını artırmak istiyor

ABD’nin yeni başkanı Joe Biden göreve gelir gelmez geleceğe dönük projeler sunmaya başladı. Bunun için Joe Biden, ilk olarak elektrikli araç konusuna el attı.

Devlete ait araçların elektrikli araçlarla değiştirilmesini isteyen Joe Biden, bu konuda yeni bir karara imza attı. bu kapsamda yapılacak çalışma ise toplamda 20 milyar dolara mal olacak.

Şu anda ABD’de devlet araçları filosunda 650 bin araç bulunuyor. BU araçların sadece 3 bin 125 adedini ise elektrikli araçlar oluşturuyor. Dolayısıyla çok köklü bir değişim ABD’yi bekliyor diyebiliriz. Joe Biden’ın bu uygulaması, otomotiv üreticilerinin de gelecek planlarını belirleyecek. Elektrikli araç deyince ABD’de akla ilk gelen şirketler olan Tesla, Ford ve General Motors’un bu dönüşümde kilit rol oynayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>