John Bollinger Bitcoin tahminini açıkladı

0

John Bollinger Bitcoin

Ünlü yatırımcılar ve girişimciler, kroonavirüsün kripto para piyasasına etkilerine yönelik tahminlerini açıklıyor. Son olarak John Bollinger Bitcoin tahminlerini paylaştı.

John Bollinger Bitcoin tahmini

Koronavirüs salgını, tüm dünyada ekonomik olarak olumsuz bir tablo meydana getirdi. Bu olumsuz tablodan, ülkeler para basarak çıkış arıyor.

Koronavirüsün etkileri, kripto para piyasasında da doğrudan hissediliyor. Dünyaca tanınan kripto para tüccarı John Bollinger, kripto para piyasasına yönelik kendi tahminlerini paylaştı. Kendi Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Bollinger, 20 yılı aşkın ticaret deneyimi olan kişilerin bile pandemi sonrasında olacakları tahmin edemediğini söyledi. Bollinger, pandemi nedeniyle piyasada sıkıntılar oluştuğunu belirterek Bitcoin’in 12 Mart’taki yüzde 48’lik sert düşüşüne dikkat çekti. Bollinger ayrıca Bitcoin’in riskli bir araca dönüştüğünü görmenin de ilginç olduğunu söyledi.

Koronavirüsün kripto para piyasasına etkilerine yönelik çok farklı yorumlar bulunuyor. Bollinger biraz daha olumsuz tabloya dikkat çekerken, Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz 2020’nin Bitcoin’in yılı olacağını söylemişti. Benzer şekilde ünlü milyarder Tim Draper de Bitcoin’in bu süreci iyi atlatacağını belirtmişti. Kripto para piyasasının önemli isimlerinden Peter Brandt ise Bitcoin’inin bu krizde kendisini ispatlaması gerektiğine vurgu yaparak, aksi halde Bitcoin’in fazla zamanı kalmadığını söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>