John McAfee kripto para birimini duyurdu

0

McAfee kripto para

John McAfee kripto para birimi Ghost’u duyurdu. Ghost, gizlilik temalı olması sayesinde kripto para piyasasına yeni bir soluk getirecek gibi duruyor.

John McAfee kripto para birimi

Ünlü bilgisayar programcısı John McAfee, kripto para piyasasına duyduğu ilgiyle de biliniyor. McAfee, daha önce Bitcoin’e yönelik açıklamalarıyla dikkat çekiyordu.

Kripto para piyasasında yorumcu olmak yerine girişimci olarak yer almak isteyen McAfee, gizlilik odaklı bir kripto para üzerinde çalıştığını duyurdu. McAfee, kripto para birimi Ghost ile artık finans ürünleri üzerinde tam kontrole sahip olunacağını söyledi.

Ancak McAfee’nin bu yeni kripto para birimine kullanıcıların ne kadar güveneceğini zaman gösterecek. Çünkü daha McAfee’nin ismi ABD’de veri kaçakçılığı ile anılmıştı. Ayrıca 2018 yılında kripto paraları tanıtan tweetler için 105 bin dolara kadar yüksek bir ödeme talebinde olduğu da konuşuluyordu.

Ayrıca McAfee daha önce SCZRC ile anlaşma yapmıştı. Ödeme aldıktan sonra SCZRC’nin dolandırıcılık amacıyla üretildiğini açıklamış ve 100 milyon dolarlık dava açmıştı.

Dolayısıyla McAfee’nin kripto paraları geleceğin para biriminin yanı sıra büyük bir gelir kaynağı olarak gördüğünü söylemek de yanlış olmayacak. Ghost’un ne zaman kullanıma sunulacağına dair ise henüz bir bilgi verilmedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>